Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Neden Yaptırılır?

Kullanılan her cihaz zamanla aşınmaya ve yıpranmaya uğrayabilir. Aynı sonuç kombiniz için de geçerlidir. Bu nedenle belirli aralıklarla kombinize bakım yaptırmalısınız. Uzun süre bakımsız kalan kombiler zamanla evinizi ısıtmamaya  başlayacaktır.  Bu da cihazınızın verimliliğini etkileyecektir. Daha da kötüsü uzun süre hiç bakım görmeyen kombiler arızalanabilir hatta kullanılmayacak duruma gelebilir. Bunun sonucunda cihaz sahibi beklenmedik maliyetler ile karşı karşıya kalabilir. Beklemediğiniz bir anda kombiniz bozulduysa bir uzmandan yardım alın. 7/24 hizmet veren acil Kombi servisi ekibimiz en kısa sürede cihazınızı tamir eder. Ancak tavsiyemiz kombinizin bozulmasını beklemeden en az yılda bir defa olmak üzere kombi bakımı yaptırmanızdır. Olumsuz hava şartlarında kombiye daha fazla ihtiyaç duyduğumuz için henüz kış gelmeden kombi bakımının aksatılmadan yapılması beklemediğiniz bir anda bir arıza ile karşılaşmanızı engeller.  Kireç oranı fazla olan sularda petekler kısa sürede tıkanır ve ısı vermeme sorunu ortaya çıkabilir.  Bu nedenle yıllık kombi bakımı asla ihmal edilmemelidir.

Kombi Bakımının Avantajları

Kombinize bakım yapmak bir çok tasarrufu yanında getirecektir. Bunlardan bazıları şunlardır:

• Yakıt tasarrufu. Kombi bakımı yapmak size doğalgaz tasarrufu yapabilir. Kesinlikle tasarruf yapacaktır diyemeyiz ama yapma ihtimali vardır. Günümüzde doğalgaz faturaları gün geçtikçe artıyor. Kombinize bakım yaptıktan sonra faturalarınızda bir düşüş görebilirsiniz.
• Sıcak su kullanırken kombinizin daha az enerji harcamasıdır. Bakım yaptıktan sonra yine faturalarınızda düşüş görebilirsiniz.
• Kombi bacaları gün geçtikçe kirlenir ve tıkanabilir. Bacaları temizlemek performans artışı sağlayacaktır. Daha az enerji kullanarak daha fazla performans sağlayacaktır.
• Kombi bakımı kış aylarını daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Düzgün ve detaylı bir bakım içinizi rahat tutar ve performans artışı verir.
• Kombiniz yeni, sağlam, daha önce hiç arıza yapmamış olabilir. Ama arıza yapmama garantisi yoktur. Olası bir kaçak veya arıza sizi büyük bir tehlikeye atabilir. Kombi bakımı yaptırmamak canınıza dahi mal olabilir.
• Kombinin ömrü uzar. Bakımı yapılan kombi sağlıklı kalır ve kolay kolay arızalanmaz. Bakımsız kalan kombilerin arıza yapma oranı yüksektir. Bakım yapmak ayrıca sizi yeni kombi masrafından kurtaracaktır.

• Konfor. Kombi bakımı size daha kaliteli ve konforlu bir yaşam sunar. Peteklerin ve sıcak suyun iyi çalışması size güven ve konfor sağlar.

Bakımsız Kombinin Dezavantajları

• Yüksek yakıt kullanımı. Bakımsız bir kombinin, filtreleri ve bacaları tıkanık olacağından dolayı sürekli daha fazla yakıt kullanmaya çalışır. Bu da sizin faturalarınızda görülür bir artış yaşamanıza neden olur.
• Sıcak suyun çalışmaması. Özellikle gününü hızlı geçirenlerin nefret ettiği bir diğer unsur da soğuk sudur. Yoğun bir günden sonra duş alıp uyumak isteyen birisi buz gibi bir suyun altına girmek zorunda kalırsa sinirleri bozulacaktır. Kombi bakımı yapmazsanız siz de yakın gelecekte böyle bir sorun yaşayabilirsiniz.
• Performans düşüklüğü. Bakımsız kombi, gün geçtikçe daha az performans verecek ve en sonunda ciddi ve maliyetli arızalara sebep olacaktır.
• Can güvenliği. Kombinize uzun süre bakım yaptırmazsanız çok ciddi tehlikelerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Olası bir kaçakta en kötü ihtimal canınızdan bile olabilirsiniz.  Kombi bakımının en önemli noktalarından birisi de budur.

• Kombiniz çabuk bozulur. Bakımsız kombinin her geçen gün ömrü kısalacaktır.

You cannot copy content of this page

Ana Menü

Call Now ButtonŞimdi Ara
× 7 / 24 Whatsapp